DrewLux

DrewLUX - nowoczesne schody drewniane: dywanowe • zabiegowe • na beton

Schody drewniane do domu Dolny Śląsk – jakie czynniki i informacje są ważne przy wycenie?

DrewLUX » Blog » Schody drewniane do domu Dolny Śląsk – jakie czynniki i informacje są ważne przy wycenie?

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów używanych do wykańczania wnętrz. To właśnie ono bardzo często wybierane jest na schody i podłogi. Popularność drewna nie dziwi. Jest neutralne, a jednocześnie nadaje pomieszczeniom przyjemny klimat. Z kolei różnorodność gatunków drewna, rozmaite możliwości wybarwiania go, mnogość form i kształtów pozwalają na dowolne aranżowanie przestrzeni. I jak to zwykle bywa, tu gdzie jest mnóstwo możliwości, pojawia się wiele dylematów. Wiemy o tym dobrze, dlatego nasze schody drewniane do domu Dolny Śląsk, to nie tylko profesjonalna produkcja i montaż, ale też fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji. Każdy, kto choć raz wykańczał dom, mieszkanie czy robił remont wie, że bardzo ważne są początkowe ustalenia. Tak jest też w przypadku schodów, kiedy po pomiarach i uzgodnieniach powstaje wstępny projekt. Wówczas można szacunkowo ocenić ile schody będą kosztowały.

Schody drewniane do domu – od czego zacząć?

Zanim zacznie się jakiekolwiek prace budowlane, remontowe lub wykończeniowe, tak jak wspomnieliśmy, zawsze warto działać w oparciu o projekt i kosztorys. Fachowo zrobione pozwalają nie tylko wykonać to co zaplanowane, ale też uniknąć zbędnych wydatków.
Tym bardziej, że często każdy ma swoje wyobrażenie o wymarzonym wnętrzu. Branżowe czasopisma, inspiracje ze stron internetowych czy mediów społecznościowych podpowiadają, jak mogą wyglądać pomieszczenia. Mówią co jest modne i prezentują rozmaite style wnętrzarskie, od klasycznego po modernistyczny. Projektując schody drewniane do domu Dolny Śląsk, zawsze jesteśmy na czasie, żeby nie tylko doradzić w kwestii designu, ale też zaproponować rozwiązania korzystne finansowo.

Wycena schodów drewnianych

Tak jak wspomnieliśmy drewniane schody pasują do każdego stylu, a dodatkowo są praktyczne i zapewniają komfort użytkowania. Możliwości ich wykonania jest wiele, a w związku z tym koszt schodów drewnianych może być bardzo różny. Lata praktyki pokazały nam, że wybór schodów nie jest łatwą decyzją. Zawsze angażujemy się i wychodzimy naprzeciw potrzebom Klientów. Dlatego schody drewniane do domu Dolny Śląsk DrewLUX to darmowy pomiar i bezpłatny wstępny projekt. To znaczy, że nie musisz podejmować zobowiązań od razu, a jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami ustalimy jej dogodne warunki. Zanim jednak przejdziemy do konkretów warto zwrócić uwagę na to, co wpływa na wycenę schodów.

Schody drewniane do domu Dolny Śląsk, schody drewniane dolnośląskie, schody drewniane wewnętrzne Wrocław – takie zapytania wpisane w wyszukiwarkę nie dadzą odpowiedzi, ile będą kosztowały schody. Ich cena zależy bowiem od kilku czynników, a żeby ją przybliżyć trzeba poznać dom i jego mieszkańców.

Jakie czynniki są ważne przy wycenie schodów – schody drewniane do domu Dolny Śląsk

Pierwszym i oczywistym czynnikiem jest wielkość domu, ponieważ to schody są łącznikiem między piętrami. Prowadzą na poddasze i umożliwiają zazwyczaj dostanie się na strych. Druga istotna kwestia to fakt, że schody nie są tylko niezbędną częścią domu, ale też stanowią dodatek aranżacyjny. Dlatego na wycenę schodów w znacznej mierze wpływa gatunek drewna z jakiego zostaną wykonane. Schody drewniane do domu Dolny Śląsk Drew LUX to między innymi schody dębowe, bukowe, czy jesionowe. Z tych trzech gatunków dąb to najdroższy materiał. Uznawany jest za bardzo dobre drewno na schody. Nie bez powodu, gdyż szlachetny i wytrzymały gwarantuje piękne schody na lata. Buk i jesion choć tańsze są praktycznie równie odporne. Wybierając drewno na schody warto przemyśleć, czy nie powinny być zrobione z tego samego gatunku co podłoga. Wówczas stanowią jej estetyczne przedłużenie i są spójnym tłem do aranżacji wnętrza. Tu też służymy pomocą, ponieważ schody drewniane do domu Dolny Śląsk DrewLUX oferuje również drewniane podłogi.

Kolejnym czynnikiem decydującym o ostatecznych kosztach jest rodzaj schodów i rozmiar konstrukcji. Popularne schody zabiegowe, nieco wyrafinowane schody gięte, minimalistyczne schody dywanowe czy efektowne drewniane schody z podestem, każdy typ to inne warunki produkcji i montażu. A co za tym idzie, inne koszty. Ważnym czynnikiem wpływającym na wycenę schodów jest też ich wykończenie, w tym przede wszystkim balustrady i dodatkowe elementy. Tu również jest szeroki wachlarz możliwości, który uwielbiają projektanci wnętrz. Dlaczego? Ponieważ z drewnem bez problemu połączysz inne materiały tworząc spójną i atrakcyjnie wyglądającą całość.

NASZE REALIZACJE

Tworzymy piękne i trwałe drewniane schody