DrewLux

DrewLUX - nowoczesne schody drewniane: dywanowe • zabiegowe • na beton

Produkcja i montaż schodów drewnianych - DrewLux

DrewLUX » Blog » Produkcja i montaż schodów drewnianych – DrewLux

Dowiedz się jak powstają piękne i trwałe drewniane schody. Produkcja i montaż schodów drewnianych Dolny Śląsk.

Marzą Ci się ponadczasowe schody? Takie, które wpiszą się idealnie we wnętrze i spełnią wszelkie inne oczekiwania? Jeśli tak, to warto wybrać schody drewniane. Są one coraz częściej spotykane w domach, ponieważ komponują się z wieloma aranżacjami. Pasują, między innymi, do wnętrz klasycznych, nowoczesnych, loftowych, rustykalnych czy skandynawskich. Uniwersalność schodów drewnianych to nie wszystko. Ogromne znaczenie ma też fakt, że drewno to materiał, z którego da się zrealizować praktycznie każdy pomysł. Wiemy o tym doskonale, ponieważ produkcja i montaż schodów drewnianych na Dolnym Śląsku to nasza specjalność.

Każdy dom, mieszkanie, kamienica czy loft są inne. Różne są też oczekiwania ich mieszkańców. Dlatego zanim pojawią się wymarzone drewniane schody trzeba dobrać ich typ do przestrzeni. I tu zaczynają się dylematy ponieważ wybór schodów drewnianych jest naprawdę duży, co doskonale pokazują nasze realizacje. Schody zabiegowe, schody z podestem, gięte, schody na konstrukcji drewnianej, nowoczesne, z zębatymi policzkami, wolnostojące, czy schody dywanowe. Wszystkie są efektowne i funkcjonalne. Na które zatem się zdecydować? Aby wybrać odpowiednie schody drewniane potrzebna jest wiedza z zakresu architektury i designu. Dlatego warto korzystać z usług profesjonalistów (np. firmy, która świadczy usługi z zakresu produkcja i montaż schodów drewnianych Dolny Śląsk).

Jak powstają drewniane schody idealne do Twojego wnętrza?

Choć zabrzmiało to trochę literacko, zapewniamy, że produkując i montując schody, twardo stąpamy po ziemi 🙂 A wieloletnie doświadczenie pozwala nam śmiało powiedzieć, że każde schody to zupełnie nowa historia i nowe wyzwanie. Wynika to przede wszystkim z różnych potrzeb i gustów domowników.

Produkcja i montaż schodów drewnianych Dolny Śląsk – od czego zacząć? Pewnie już się domyślasz, że pierwszym etapem jest wybór rodzaju schodów i pomiary wykonywane w Twoim domu. Muszą być bardzo dokładne i uwzględniać najdrobniejsze detale. Dlatego dopytujemy, doradzamy, konsultujemy. Decydując się na konkretne schody drewniane trzeba uwzględnić nie tylko design, ale też funkcjonalność i komfort użytkowania. Te ostatnie są szczególnie ważne, gdy w domu mieszkają małe dzieci oraz osoby starsze. Dla nich nie każdy typ schodów będzie odpowiedni. Profesjonaliści zawsze jednak podpowiedzą i pomogą wybrać najlepsze rozwiązania. A żeby schody służyły przez długie lata wykonywane są też pomiary wilgotności podłoża i powietrza.

Schody nabierają kształtu – produkcja i montaż schodów drewnianych

Jeśli pomiary zostały zrobione i wybrałeś typ schodów, przyszedł czas żeby wyobrażenie o nich nabrało realnych kształtów. Dlatego właśnie powstaje wstępna komputerowa wizualizacja. Pokazuje ona, jak będzie wyglądała konstrukcja, a dodatkowo umożliwia rozplanowanie przestrzeni. Można np. ciekawie zaaranżować miejsce pod schodami. Nasza firma zarówno pomiar schodów drewnianych na Dolnym Śląsku jak i wstępną wizualizację wykonuje bezpłatnie. Kiedy wszystkie szczegóły zostaną doprecyzowane wybieramy drewno, z którego zostaną wykonane schody. Podobnie jak z ich rodzajzmi, tak i z materiałem, opcji jest wiele.

Produkcja i montaż schodów drewnianych Dolny Śląsk – jakie gatunki drewna są najlepsze na schody? Przede wszystkim te, które są twarde, ponieważ gwarantuje to wytrzymałość schodów. Dlatego dużą popularnością cieszą się schody dębowe, schody z jesionu czy buku.

Niezwykle istotna przy produkcji schodów jest staranna selekcja materiałów i ich profesjonalna obróbka. Zanim bowiem drewno zacznie nabierać kształtów musi być sezonowane i suszone w odpowiednich warunkach. To kilkuletni proces, ale tylko taki pozwala uzyskać najwyższą jakość drewna. Tu warto podkreślić, że nasza produkcja i montaż schodów drewnianych Dolny Śląsk opiera się zawsze na drewnie klasy A. Pozwala ono na precyzyjne wycięcie i wyszlifowanie stopni o dedykowanej grubości z zachowaniem faktury materiału. Wysoka jakość drewna wpływa również na dobry efekt lakierowania lub olejowania. W efekcie dobrej jakości schody drewniane będą służyły i pięknie prezentowały się przez długie lata.

Wykończenie schodów drewnianych z dbałością o każdy detal

Jak już wiesz, piękne i mocne drewno na schody bez pęknięć i sęków to podstawa. Aby jednak cała konstrukcja zachwycała i była komfortowa podczas użytkowaniu niezbędne jest staranne wykończenie. I tu trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze wybrać kolor stopni. Na przykład jasny sprawia, że pomieszczenia są optycznie większe. Dlatego to rozwiązanie znajduje często zastosowanie w niewielkich przestrzeniach. Z kolei ciemne schody to bez wątpienia bardzo stylowy element wnętrza. Oczywiście decydując się na kolorystykę schodów obowiązkowo trzeba uwzględnić kolory ścian i mebli.
Zastanawiasz się teraz jak powstaje kolor schodów? DrewLUX produkcja i montaż schodów drewnianych Dolny Śląsk to wysokiej jakości bejce i olejowoski, które pozwalają uzyskać dokładnie taki kolor, jaki chciałbyś mieć.

Następnym punktem jest wybór balustrady. Może być ona w tradycyjnym stylu, czyli wykonana z tego samego materiału. Jeśli zaś zależy Ci na designerskim wyglądzie schodów opcji jest kilka. Drewno można bowiem połączyć z elementami metalowymi lub szklanymi. Wówczas schody mogą być nowoczesne, eleganckie albo łączące klasykę z aktualnymi trendami.

Nasza produkcja i montaż schodów drewnianych Dolny Śląsk to zawsze indywidualne podejście, fachowe doradztwo i profesjonalnie wykonana usługa. Dlatego zachęcamy do rozmowy, która jest pierwszym krokiem do Twoich wymarzonych schodów.

NASZE REALIZACJE

Tworzymy piękne i trwałe drewniane schody